Traja najväčší nepriatelia nášho zdravia v potravinách

Reklamy

4 thoughts on “Traja najväčší nepriatelia nášho zdravia v potravinách

  1. chcela by som sa spytat na pouzitie repkoveho oleja na vysmazanie. nedavno som citala clanok , kde ho odborna vyzivova poradkyna doslova zakazuje s tym, ze repkova olej je pouzitelny akurat tak do motorov a traktorov – na co je idealny, ale nikdy nie na stravovanie. jeho produkcia je lacna , preto ho polnohospodari tak oblubuju – ale je vraj doslova zdraviu skodlivy. Tak mi prosim povedzte – ako sa vyznat v tej zaplave protichodnych informacii?

    • Čo sa týka repkového oleja ja osobne ho nepoužívam ale nemôžem tvrdiť, že je škodlivý… je to trochu kontroverzný olej :) v dnešnej dobe sa na jeho výrobu používajú nízkoerukové hybridy nové vyšľachtené odrody repky olejnej so stredným obsahom glukozinolátov. Majú nízky obsah kyseliny erukovej , ktorá je zdraviu škodlivá a prípustný limit v objeme je okolo 1%.Obsahujú však omega 3 mastné kyseliny v panenskom oleji čo je pozitívum ale majú vyšší obsah omega 6 mastných kyselín ako napríklad olivový olej ….omega 6 mastných kyselín máme dostatok až prebytok v našej bežnej strave o spôsobuje prozápalovú aktivitu v organizme. Prínosom pre naše stravovanie je teda panenský repkový olej na dochutenie jedál bez tepelnej úpravy/šaláty/ pri občasnom použití dobré je ho striedať s inými olejmi napríklad ľanovým alebo tekvicovým či konopným a ja ich dávam takmer do každej polievky na pred podávaním…na vyprážanie na bežnom rafinovanom repkovom oleji ,by som radšej zabudla sú lepšie tuky na tento spôsob úpravy z hľadiska tepelnej stability napr. bravčová masť lenže vyprážanie by malo byť skôr sviatočná záležitosť.Na bežné používanie pri krátkej tepelnej úprave je vhodný napríklad olivový olej …pri takýchto mienkotvorných informáciách si skúste overiť zdroj – výskum či vedeckú publikáciu no je to naozaj ťažké zorientovať sa.

  2. Ďakujem Vám veľmi pekne za naozaj vyčerpávajúcu odpoveď. Vaše články sa mi veľmi páčia, objavila som Vás len nedávno. Doteraz som čerpala recepty z veggie cooking – sú tiež dobré. No a teraz mám aj Vás ….)) Moja babka celý život vyprážala len na bravčovej masti a dožila sa 92 rokov ( bez vysokého cholesterolu, cukrovky….). Pekný deň

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s