Mýtus o strašiakovi menom LEPOK

Ďalšia téma, ktorá  často rezonuje v debatách o stravovaní…vyskytuje sa názor zo strany kamarátok, známych, mladých mamičiek atď. o nutnosti vynechať zo stravy lepok a potraviny s obsahom lepku. Viac na horecka.sk

3 thoughts on “Mýtus o strašiakovi menom LEPOK

  1. Zaujímavý pohľad na lepok, v niečom s autorkou súhlasím, v niečom nie. Tiež sa dlhú dobu zaujímam a venujem strave a jej účinkoch na zdravie, alebo lepšie povedané kvalitu života človeka, keďže sa lepok priamo týkal aj mojich zdravotných problémov. Nepoznám veľa pozitívnych účinkov lepku na organizmus človeka, ale poznám mnoho prejavov organizmu- chorobných prejavov, za ktorými stojí práve lepok. A málokto za nimi lepok hľadá. Napr. bolesti brucha, nafukovanie, bolesti kĺbov, hlavy, migrény, únava, oslabené nadobličky, psychické poruchy…čo ješ a hlavne čo stráviš, z toho žiješ. Mám dve deti, netvrdím že sú 100% bez lepku, ale rozhodne pokiaľ môžem, lepok im nedávam. Z jedného dôvodu…sú deti, teraz v detstve sa im vytvára základ zdravia do dospelosti. Ak im budem systematicky pomaly ničiť zdravie už v detstve, v dospelosti budú na nápravu pokazeného musieť využívať veľa zo svojej životnej energie, ktorej bude stále menej. Taktiež množstvá lepku v dnešnej strave sú neporovnateľné väčšie ako boli v čase našich mám.

    A ešte k diagnóze systematického imunitného ochorenia z lepku vyslovenej po analýze z dúhovky…žiaden sčítaný a skúsený iridológ nevysloví diagnózu na základe analýzy dúhovky. Ak áno, vie toho o iridológii príliš málo a niekedy málo vedomostí je horších ako žiadne. Nepáči sa mi ak ľudia na základe jednej negatívnej skúsenosti s niekým neschopným začnú robiť “zlú reklamu” všetkým ostatným. Iridológia toho odhalí neskutočne veľa, len treba vedieť vidieť a interpretovať ..súhlasím, že najlepšie je potvrdiť si domienku testom na intoleranciu.

    • Pani Lucia je podla mňa ukážková piča, nádherný príklad “pacientky odkráčajú domov s trendovou diagnózou, bylinkovým preparátom za 80 eur a nakráčajú do prvého bioobchodu nakúpiť týždenný glutenfree nákup” .

      U týcho ľudí je kauzalita “lepok -> bolesti brucha -> psychické poruchy” presne opačná. Najprv im začne šibať a potom to doháňajú diétou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s