5 thoughts on “Glutenfree generácia: trend či nevyhnutnosť ?

  1. Patrím k tým “nezodpovedným” matkám, ktoré svoje dieťa aj seba kŕmia betlepkovou stravou napriek negatívnym testom. Dôvod mám na to jednoznačný – asi dvojmesačný výlučne kojený syn začal trpieť rýchlo sa zhoršujúcim atopickym ekzemom, ktorý sa dostal do akútneho štádia potom, čo som na radu dermatologičky prešla na dietu pozostavajucu len z mliečnych potravín a obilnin. Potom som skôr inštinktívne vylúčila kravske mlieko a výrobny z pšenice a stav sa rýchlo upravil. Po čase ustúpili aj viaceré moje chronicke zdravotné problémy. Po prvom roku života som synovi skusmo dala zjest niečo lepkove a okamžite sa mu vyhodil ekzem. Dodnes na lepok reaguje velmip citlivo ( na kravske mlieko menej citlivo, ale predsa ). Testy ma, samozrejme, stale negativne. Aj mne lekari odporucaju davat mu pol roka lepkovu stravu a potom íst na testy, ale nikto mi nepovie, ako to máme vydržať, ked už po jednorázovom porušení diéty ho koža štípe, v tom akútnom štádiu mam krvavé škvrny po celom tele a nespával, len plakal. Moje problémy sa tiež objavujú a zhoršujú po porušení diety. Ja som nakoniec prišla na to, že trpim chronickou systematickou kandidózou, ktora, okrem iného, spôsobuje intoleranciu lepku. Nemôže byť práve systematická kandidóza tou modernou epidémiou, ktorá spôsobuje aj pridruženú epidémiu glutenovej intolerancie? Naša bežná slovenská strava je idealna pre rozbinutie kandidózy. Mne napríklad viacero problémom konečne ustúpilo až po prísnej diete s vylúčenim sacharidov ( nejaka doba čisto na zelenine a mäse ) a doteraz si na prijem sacharidov musim dat velky pozor. Súhlasím, že je velmi potrebné si vyberať kvalitné bezlepkove potraviny a že je to riadny biznis. Naša peňaženka to poriadne cíti, kedže pri negatívnych testoch si všetko hradíme sami, ale nemám pocit, že je to zbytočne.

  2. Nuž, tiež som poučená práve jedným z tých plátkov spoza mora – Davis – Život bez pšenice. Prečítala som celú knihu a som si úplne istá, že okrem toho, že neodporúča ľuďom jesť lepok, neodporúča im jesť ani tzv. bezlepkové výrobky vyrobené z kukuričného škrobu. Naopak odporúča potraviny s lepkom nahradiť zeleninou, mäsom, vajciami… Takže neviem, prečo ste tak negatívne rozpísali, aká nebezpečná je propagácia bezlepkovej stravy a narážate práve na tohto autora, keď varuje pred nebezpečenstvom bezlepkových výrobkov rovnako ako vy. Z mojej skúsenosti môžem potvrdiť na sebe a ešte jednej osobe, ktorá sa spolu so mnou odhodlala vyskúšať túto diétu, že na bezlepkovej diéte sa naozaj chudne a že človek sa môže zbaviť rôznych dlhoročných problémov, ktorých príčinu nikdy nenašiel (ani lekári nenašli).

    • Marta, môj názor vyplýva z praxe z komunikácie s ľuďmi na prednáškach a kurzoch a z mailovej korešpodencie atď.Je to reakcia na súhrn informácií ktoré sú predkladané bežným ľuďom takouto formou, citáty z kníh vytrhnuté z kontextu,negovanie pšenice zdravými ľudmi pretože kamarátka povedala že bez pšenice budú lepšie nechty a vlasy a kopec iných bludných dôvodov prečo sa rozhodnúť bezlepkovo žiť.Nemyslím si že je veľa ludí, ktorí čítali celú knihu a pochopili význam posolstva a vybrali si z nej rozumné argumenty.Mimochodom vôbec nesúhlasím s názorom že deti by nemali jesť lepok a iné hlúposti, ktoré sú v knihe spomínané.Celiakia je problémom o tom netreba diskutovať že chorí musia túto diétu dodržiavať i keď niektoré formy zápalových ochorení čreva sa môžu časom vďaka životospráve upraviť o tom som presvedčená.A už vôbec nejde o chudnutie nemám tento výraz rada človek, ktorý sa dokáže racionálne stravovať nemusí chudnúť.C eliakia nie je jediným strašiakom je oveľa viac iných skrytých častých ochorení iba sa ťažko hľadá príčina….ľudia netušia čo je to HIT,hemochromatoza,rôzne intolerancie metabolického pôvodu a v povedomí im rezonuje bezlepková forma diéty pretože je v étery často skloňovaná.Rozhodnú sa pre ňu a zanedbajú hľadanie skutočných príčin.

  3. Ahoj, prosím ťa vysvetlila a napísala by si mi niečo o tej časti kde píšeš o sirupoch-ďatľovom, agávovom. Sú nezdravé? Myslela som si že sú prírodné a treba nimi nahradiť cukor. Používam aj javorový sirup. Robím chybu, Ďakujem a prosím o radu čím teda sladiť?Stevia ani REB a97 mi nechutí:-(

  4. Agávový sirup obsahuje príliš veľa fruktozy, javorový a ďatlový sirup obsahujú tiež fruktozu ale v inom pomere. Fruktoza pokiaľ ju nekonzumujeme v čerstvom ovocí má veľa negatívnych účinkov na organizmus pri nadmernej konzumácii. Všetky jednoduché cukry si musíte kontrolovať a nič nepreháňať javorovým a ďatlovým sirupom nič nepokazíte.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s