Tekvicová hokkaido polievka liečivá

Hokkaido tekvice sú práve  teraz v kurze, dozrievajú a ešte budú niekoľko týždňov. Ich výhodou je, že v chladnejšom prostredí pivníc vydržia aj niekoľko mesiacov. Určite ste sa stretli s množstvom zaujímavých receptov  tekvicových polievok ale táto je vymyslená tak akurát pre chuťové poháriky pretože je lahodná, mierne pikantná po zázvore ale aj pre zdravie t.j. megaplná  karotenoidov, minerálov a fytonutrientov.

 

3 thoughts on “Tekvicová hokkaido polievka liečivá

  1. no, fajn! uvaril by som si ju aj ked nevarím, len kde kúpiť tú tekvicu hokkaido, ked som tu čital že v obchodných reťazcoch je všetko zlé a plné chemikálií? A dalšia vec, vôbec si neviem predstaviť kde zohnať všetky tie súčasti tej polievky?! O väčšine ani neviem že existujú (Hroznový panenský olej alebo tekvicový,Čajová lyžička drvených horčicových semienok) Som z dediny, v dedinských obchodoch nehrozí aby som kúpil také veci, v obchodných reťazcoch je “všetko zlé” a aj tak polovicu vecí čo treba tam nenájdem takže???? ano, sú internetové obchdy a v BA špecialne bio obchoby. :-) bol som v jednom takom obchode v BA, (že nemam jesť arašidové maslo lepšie je mandlové, v kauflande a v PENNY v rakusku maju arašidové maslo 1,50 až 2,50evri ale mandlové maslo nemajú) našiel som tam mandlové maslo, maličké balenie 9,96evri mmm! to by som mal akurat tak na jedny raňajky. No a ked zoberiem v dotaz tú cenu toho masla tak tato polievka hokkaido(prvotná investícia pokupiť všetko bo nič nemam) by mna vyšla asi tak na 25evri moj tip, takže mna to posiela do innej sféri – finančnej – najprv musím začať zarábať viac penazí aby som si mohol dovoliť jazdiť do BA do špeci obchodov alebo objednávať z netu s dobierkou 6 až 12 evri špeci potraviny na zdravý životný štíl. :-) zasa na druhej strane, mohol by som si uvariť lacnejšiu verziu tejto polievky, ved základ je tekvica cibula mrkva rasca olivový olej mleté čierne korenie sol, špenátové listy :-) ostatné si domyslím :-) takto by ma to vyšlo asi tak na 7,50evri :-) ale???? rozhodol som sa, dal som si záväzok, že začnem už konečne zarábať viac peňazí aby som si mohol dovoliť nákupy takýchto úžasných potravín pretože “je fajn cítiť sa fajn! :-)

    • Zdravím Edo, neviem či toto Vaše povzdychnutie je potrebné komentovať a tiež otázku ktorú ste si položil ste si aj zodpovedal celkom trefne sám:) Ja iba tiež konštatujem, že netreba sa stresovať, ak na drahšie suroviny nie sú práve peniaze no tak ich nekúpim a navarím si niečo bez konkrétnej ingrediencie. Nie všetky recepty sú vhodné pre všetkých a okrem toho práve tekvicu hokkaido majú už takmer na všetkých trhoch a ak nie a žijete na dedine poradte niekomu aby ju zasadil ak Vy nemáte záhradku. Pomôžete možno sebe aj iným k väčšej pestrosti jedálnička.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s